پیش‌بینی‌های جنجالی موسسه KGI در مورد گلکسی اس ۸

موسسه KGI، که معمولا پیش‌بینی‌های دقیقی در مورد محصولات اپل ارائه می‌دهد، این بار در مورد پرچمدار آینده سامسونگ یعنی Galaxy S8 پیش‌بینی‌هایی کرده که در نوع خود جالب توجه است.

 

پیش از این عادت کرده بودیم که هر وقت نام موسسه KGI به گوشمان می‌رسد، منتظر خبرهایی از محصولات آینده اپل باشیم. اما این بار و بر خلاف معمول KGI در مورد پرچمدار آینده سامسونگ پیش‌بینی‌هایی کرده است. به گفته این موسسه، گلکسی اس۸ فاقد هرگونه ویژگی جذاب برای خرید خواهد بود و در مقابل آیفون ۸ کاری از پیش نخواهد برد!

تحلیلگر موسسه KGI، مینگ چی کو، بر این باور است که میزان تقاضا برای اس۸ به مراتب از Galaxy S7 کمتر خواهد بود. این تحلیلگر دلیل کاهش تقاضا برای پرچمدار جدید سامسونگ را عرضه تنها یک پرچمدار در سال گذشته به دلیل مشکلات نوت ۷۷ و افزایش رقابت سامسونگ و اپل می‌داند. مینگ چی کو توضیح می‌دهد که S8 سامسونگ فاقد ویژگی‌های جذاب برای فروش خواهد بود و به این ترتیب اپل با صفحه نمایش OLED می‌تواند نظر خریداران بیشتری را به خود جلب کند. موسسه KGI میزان فروش Galaxy S8 را بین ۴۰ تا ۴۵ میلیون دستگاه پیش‌بینی کرده است.

به دلیل افزایش رقابت بین اپل و سامسونگ و عرضه آیفون ۸ در سال ۲۰۱۷، مینگ چی کو توصیه می‌کند که روی فروش و زنجیره تامین آیفون‌های اولد تمرکز کنیم. او همچنین عقیده دارد که گلکسی اس۸ کمترین تاثیر را روی زنجیره تامین خواهد داشت.

مینگ چی کو تاکنون مشخصات زیادی از آیفون ۸ افشا کرده است که از جمله آنها می‌توان به نمایشگر OLED، شارژ بی‌سیم و طراحی شیشه‌ای اشاره کرد. تاکنون نیز خبرهای زیادی از شباهت آیفون ۸ و گلکسی اس۸ منتشر شده است؛ اما به نظر نمی‌رسد تحلیلگر موسسه KGI اعتقاد داشته باشد که حتی شباهت طراحی بر فروش آیفون ۸ تاثیرگذار باشد و برعکس، این شباهت در طراحی به ضرر اس۸ تمام خواهد شد.

نظر شما چیست؟ شما تا چه حد با پیش‌بینی‌های موسسه KGI موافقید؟

 

Call Now Button