نوکیا ۶ زیر تیغ: گوشی جدید نوکیا از تست خط و خش و خم شدن سربلند بیرون می‌آید؟

Nokia 6‌ اولین تلاش رسمی نوکیا برای بازگشت به دنیای گوشی‌های هوشمند است که با مشخصات بسیار خوب و طراحی ساده و قیمت مناسب، می‌توان آن را انتخابی ایده آل در بین میان‌رده‌های هم‌قیمت نامید. اما این گوشی تا چه حد مقاوم است و آیا از ژن مقاومت نوکیا ۳۳۱۰ معروف چیزی به ارث برده است؟!

به زودی شاهد حضور نوکیا ۶ در بازارهای مختلف جهانی خواهیم بود؛ اگرچه این گوشی یک پرچم‌دار پریمیوم نیست که آن چه خوبان همه دارند یک جا داشته باشد، اما با توجه به سابقه نوکیا و مشخصات بسیار خوب گوشی جدید نسبت به قیمتش، می‌توان از آن به عنوان یکی از گوشی‌های محبوب یاد کرد که همین موضوع هم عامل فروش بسیار خوب این گوشی در کشور چین شده است. امروزه یکی از معیارهای مهم برای ارزش‌گذاری هر گوشی میزان مقاومت آن است که در این مطلب و در ویدئویی که در ادامه می‌بینید، شاهد بررسی مقاومت نوکیا ۶ خواهیم بود.

همان‌طور که در ویدئوی مربوط به تست خواهید دید، این گوشی در بخش صفحه نمایش، دوربین جلو، اسکنر اثر انگشت و دوربین پشت دستگاه مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می‌دهد که البته به لطف استفاده از محافظ گوریلا گلس در پنل جلویی دستگاه است. مقاومت نمایشگر نوکیا ۶ با برخی گوشی‌های رده‌بالا رقابت می‌کند و اسکنر اثر انگشت آن کاملا ضد خش است، چیزی که در پرچم‌داری مانند گلکسی S7 وجود نداشت و بعد از مدتی شاهد خط و خش‌های جزئی روی کلید هوم آن (که محل قرارگیری سنسور است) بوده‌ایم.

اما قاب پشتی نوکیا ۶ از آلومینیوم ساخته شده که به خوبی مستعد خط و خش است، البته باید انتظار مشاهده چنین چیزی در همه گوشی‌های فلزی را داشته باشیم. همچنین نماینده جدید نوکیا به خوبی از پس تست خم شدن برآمد که فرد آزمایش‌کننده را شگفت‌زده کرد و این گوشی را «یکی از محکم‌ترین گوشی‌ها» نامید.

اگر نگاهی به قیمت ۲۵۰ دلاری این گوشی بیندازیم، به نظر می‌رسد نوکیا ۶ با توجه به رده قیمتی خود از مقاومت بالایی برخوردار است و نوکیا و HMD Global در فرایند تولید این گوشی به مقاومت آن توجه ویژه‌ای داشته‌اند.

Call Now Button