سامسونگ در گلکسی اس ۸ از دو دوربین متفاوت استفاده می‌کند

بعد از بررسی لنزهای دوربین به کار رفته در Galaxy S8 مشخص شد دو سنسور متفاوت از سونی و سامسونگ در ساخت آن‌ها استفاده شده است.

هفته پیش بود که سامسونگ گوشی‌های گلکسی اس ۸ را معرفی و رونمایی کرد و حالا مشخص شده است که در تولید این گوشی‌ها از دو مدل لنز در دوربین‌های عقب و جلو استفاده شده است.

در قسمت عقب و دوربین اصلی گوشی‌های گلکسی اس۸ و گلکسی اس۸ پلاس ممکن است بسته به منطقه عرضه محصول، شاهد لنزهای IMX333 ساخت سونی یا S5K2L2 ساخت سامسونگ با فناوری ایزوسل باشیم. این اتفاق برای لنزهای جلو هم رخ می‌دهد و دو لنز Sony IMX320 یا ISOCELL S5K3H1 هنگام ساخت استفاده شده‌اند.

این دو لنز از لحاظ سخت‌افزاری مشخصات یکسانی دارند و تفاوتی نمی‌کند کدام یک را تهیه کنید. در هر صورت با خرید گلکسی اس ۸ شما یک دوربین با لنز ۱/۲.۲۲ اینچی ۱۲.۲ مگاپیکسلی با فناوری فوکوس خودکار Dual Pixel دارید که گشادگی دریچه‌ معادل f/1.7 و پایدار کننده تصویر اپتیکی آن تصاویری شفاف و با کیفیت به شما می‌دهد.

این اتفاق البته مورد جدیدی نیست و پیش از این هم رخ داده بود. سامسونگ ترجیح می‌دهد از قطعاتی که ساخت خودش هستند استفاده کند، اما میزان زیاد متقاضیان برای خرید گوشی‌های این شرکت باعث می‌شود بخشی از قطعات را از دیگر شرکت‌ها تامین کند. از همین رو در سال‌های گذشته و در گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۷ هم چنین رویه‌ای را شاهد بودیم که محصولات با دو سنسور ساخت سامسونگ یا سونی عرضه می‌شدند.

سامسونگ هم کیفیت و نتیجه یکسان هر دو سنسور را تضمین می‌کند و جای نگرانی برای کاربران باقی نمی‌ماند تا بر روی انتخاب گوشی خود حساس شوند.

Call Now Button