قابلیت‌های امنیتی گلکسی اس ۸ فراتر از انتظار هستند

کمپانی سامسونگ عقیده دارد که ویژگی‌های امنیتی و بیومتریک قرار گرفته در Galaxy S8، فراتر از انتظار عمل می‌کنند.

کمپانی سامسونگ عقیده دارد که جدیدترین پرچم‌دار خود یعنی گلکسی اس ۸ را به جدیدترین امکانات و تجهیزات مجهز کرده است. صحبت‌های سامسونگ از جهاتی نیز قابل‌ قبول هستند و ویژگی‌های قرارگرفته در اس ۸ را شاید بتوان فراتر از نیازهای کاربران برآورد کرد. دراین‌بین ویژگی‌های بیومتریک نیز ازجمله ویژگی‌ها و قابلیت‌های بارز گلکسی اس ۸ محسوب می‌شوند.

درگذشته، برای رمزنگاری گوشی‌های اندرویدی می‌توانستید از پین کد و یا پترن نیز استفاده کنید. البته استفاده از چنین الگوهای رمزنگاری نیز هنوز بین کاربران رواج دارد و نمی‌توان آن‌ها را منسوخ‌شده دانست. در اندرویدهای لالی پاپ و مارشمالو نیز ویژگی‌های ورود دومرحله‌ای و نیاز به جزئیات ایمیل برای ریست فکتوری به قابلیت‌های امنیتی سیستم‌عامل اندروید افزوده شد. در سالیان اخیر نیز استفاده از حسگر اثرانگشت در بین سازندگان گوشی‌های هوشمند بسیار رواج پیدا کرده است؛ اما سامسونگ که همیشه در لبه تکنولوژی حرکت می‌کند، ویژگی‌هایی فراتر از موارد گفته‌شده را برای محصولات جدید خود در نظر گرفته است.

یکی از قابلیت‌های امنیتی اس ۸، استفاده از اسکنر عنبیه است. البته از اسکنر عنبیه برای اولین بار در گوشی نوت ۷ استفاده شد و نمی‌توان آن را یک ویژگی جدید در محصولات سامسونگ قلمداد کرد. همچنین یک حس‌گر اثرانگشت نیز برای Galaxy S8 در نظر گرفته‌شده که به‌صورت یکپارچه با نمایشگر عرضه می‌شود.

از دیگر قابلیت‌های امنیتی اس ۸ می‌توان به سنسورهای تشخیص چهره نیز اشاره کرد. با استفاده از این ویژگی، کاربران اس ۸ می‌توانند دستگاه خود را از طریق نگاه کردن به دوربین جلو بازگشایی کنند. حس‌گر تشخیص چهره Galaxy S8 می‌تواند نقاط برجسته صورت مانند عرض بینی و یا فاصله بین چشمان را تشخیص، تراز بندی و استخراج کرده و برای استفاده‌های بعدی در خود ذخیره کند.

Call Now Button