تیم مخفی اپل در حال کار روی سنسور تشخیص قند خون برای اپل واچ

این روزها ساعت‌های هوشمند را می‌توان علاوه بر ساعت و دستیار گوشی هوشمند خود، یک پایش‌گر سلامتی هم به حساب آورد. در بین تمامی ساعت‌های هوشمند، اپل واچ محبوب‌ترین ساعتی است که در بازار موجود است و به برخی سنسورها مانند حسگر ضربان قلب، گام شمار و … مجهز است اما به تازگی خبر رسیده که کوپرتینویی‌ها مخفیانه در حال کار بر روی سنسور تشخیص گلوکز خون هستند.

پیش از این که اول واچ به طور رسمی معرفی شود، شایعات زیادی درباره طراحی و ویژگی‌های دستگاه مطرح شد. بسیاری باور داشتند که ساعت هوشمند اپل یک ابزار پوشیدنی شگفت انگیز در حوزه سلامتی است اما پس از معرفی واقعا همه آن چه انتظار می‌رفت، محقق نشد.

شایعات منتشر شده شامل وجود تمامی سنسور‌های پایش‌گر سلامتی برای اندازه گیری فاکتورهای مهم سلامتی کاربر، مانند اندازه گیری قند خون است که با توجه به شایع بودن بیماری دیابت، می‌توانست بسیار کاربردی باشد. متاسفانه در دو نسل فعلی موجود در بازار چنین سنسوری وجود نداشته است، اما گزارش اخیر CNBC فاش کرد که تیم سرَی از مهندسان بیومکانیک در حال کار بر روی تولید سنسور اندازه گیری میزان قند خون برای اپل هستند تا در اپل واچ به کار گرفته شود.

ظاهرا این تیم در حال کار بر روی سنسوری نادرون رو (بدون نیاز به ورود به داخل بدن) است که امکان پیگیری تغییرات و اندازه گیری میزان قند خون  به طور مداوم را فراهم می‌سازد. این ویژگی به مبتلایان به دیابت کمک می‌کند تا بهتر یه کنترل بیماری خود بپردازند.

همچنین این گزارش اعلام کرده است که اپل به مدت حدودا ۵ سال در حال کار بر روی این فناوری بوده و استیو جابز، موسس و مدیر عامل پیشین این شرکت، قبل از مرگ خود چنین طرحی را در سر می‌پرورانده. هنوز مشخص نشده است که آیا شاهد تجهیز اپل واچ ۳ به این سنسور خواهیم بود یا خیر، اما امیدواریم که هر چه زودتر توسعه آن توسط اپل پایان یابد.

Call Now Button