سرعت رشد اینستاگرام از هر زمان دیگری بیشتر شده است

شبکه اجتماعی اینستاگرام در حال حاضر با سرعت بسیار زیادی کاربران جدید را جذب می‌کند.

اینستاگرام اعلام کرده که اکنون، ماهانه ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد. بنابراین در مدت بسیار کوتاهی، ۱۰۰ میلیون کاربر به این تعداد اضافه شده است.

اینستاگرام در اکتبر ۲۰۱۰ فعالیت خود را آغاز نمود و تا فوریه ۲۰۱۳ به تعداد ۱۰۰ میلیون کاربر فعال ماهانه نرسیده بود. اما از هنگامی که در مارس ۲۰۱۴ به ۲۰۰ میلیون کاربر رسید، این سرویس تحت مالکیت فیسبوک، به طور میانگین و تا دسامبر سال قبل ، هر ۹ ماه ۱۰۰ میلیون به این عدد اضافه کرده است. تا اینکه در آن زمان به ۶۰۰ میلیون کاربر رسیده بود و این بدین معنی است که آن ۱۰۰ میلیون کاربر جدید طی مدت ۶ ماه به اینستاگرام پیوستند. اما این‌بار، ۴ ماه برای دستیابی به این هدف کافی بوده است.

کاربران فعال ماهانه یک واحد اندازه‌گیری برای کمپانی‌ها است اما محدودیت‌های خود را هم دارد و ممکن است گاهی این آمار و ارقام اختلافی جزئی با واقعیت داشته باشند. به‌عنوان مثال کاربری که چندبار در روز از این سرویس استفاده می‌کند، ارزش بیشتری نسبت به کسانی دارد که ماهانه یک یا دو بار حساب خود را چک می‌کنند. به‌علاوه افزایش تعداد کاربران در یک بازه زمانی خاص، می‌تواند به علت بازگشت بسیاری از کاربران قدیمی باشد هرچند نمی‌توان به این موضوع اتکا کرد.

به‌هرحال این اعداد تحسین برانگیز هستند. اینستاگرام می‌گوید از دلایل این پیشرفت، بهبود پروسه پیدا کردن دوستان و افتتاح حساب کاربری است که به افزایش تعداد کاربران در سراسر جهان کمک شایانی کرده است. همچنین معرفی ویژگی استوری که از شبکه اجتماعی اسنپ‌چت به عاریت گرفته شده در این رشد ناگهانی بی‌تاثیر نبوده است. به‌علاوه باید اشاره کنیم که اینستاگرام اکنون به یک بستر مناسب برای تبلیغات و امور تجاری تبدیل شده است.

Call Now Button