طرفداران متعصب صاحب یک واژه اختصاصی در دیکشنری شدند: شیپل

دیکشنری مریام وبستر واژه Sheeple را رسما به واژه نامه خود اضافه کرده است وآن را با توصیفی از طرفداران متعصب اپل به کار برده است.

اگر از علاقه‌مندان به تکنولوژی هستید، حتما تاکنون عبارت sheeple به گوشتان خورده است؛ عبارتی که هوادارن متعصب اپل را توصیف می‌کند و در توصیف هوادارانی که غول کوپرتینو را بهتر از قدرتمندتر از رقبا می‌دانند، به کار می‌رود.

به هر حال دیکشنری مریام وبستر اکنون این واژه را رسما معنی کرده است؛ افرادی که مطیع و سازگارند و به‌راحتی تحت تاثیر قرار می‌گیرند.

در این دیکشنری دو مثال برای واژه در نظر گرفته شده است:

اپل کیس باتری برای دوستداران پر و پا قرص آیفون عرضه می‌کند؛ کیسی با برآمده‌گی عجیب که شیپل‌ها با قیمت ۹۹ دلار خریداری می‌کنند.

قدمت این اصطلاح به چند دهه پیش باز می گردد و در واقع تنها برای توصیف طرفداران اپل به کار نمی رود بلکه می تواند برای طرفداران دیگر شرکت‌ها از جمله گوگل و مایکروسافت نیز به کار گرفته شود. برای مثال کیس باتری اپل برای آیفون با داشتن قیمت ۹۹ دلار مسخره به نظر می‌رسد و اگر کسی مدافع سرسخت چنین محصولی باشد شیپل به شمار می‌رود.

به هر حال این عبارت اکنون به دیکشنری زبان انگلیسی اضافه شده است و یک واژه رسمی این زبان است هرچند بهتر است در فضای رسمی از آن استفاده نشود.

Call Now Button