آیا مایکروسافت از ادامه توسعه ویندوز فون نا امید شده است؟

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا تایید کرده که سیستم‌عامل ویندوز فون به پایان خط رسیده است و باید آن را مرده تلقی کرد.

اسنادی که به تازگی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بدست آمده است نشان می‌دهد که خود مایکروسافت نیز دیگر به آینده ویندوز فون امیدی ندارد و باید این سیستم‌عامل را مرده تلقی کرد. در این اسناد که به تازگی منتشر شده‌اند، نام ویندزو فون از لیست سرویس‌هایی که مایکروسافت قصد دارد در آینده روی آنها سرمایه‌گذاری کند، حذف شده است.

اما نکته جالب این است  که در گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ که مایکروسافت به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ارائه داده ، نام ویندز فون در لیست برنامه سرمایه‌گذاری، تحقیق و توسعه مایکروسافت قرار گرفته است؛ اما در گزارش مالی سه ماهه سوم شاهد آن هستیم نامی از ویندوز فون در لیست دیده نمی‌شود.

بنابراین می‌توان نتیجه گرفت که خود مایکروسافت نیز شکست سیستم‌عامل ویندوز فون را پذیرفته است و شاید به همین دلیل باشد که این کمپانی به تازگی به فروش نسخه‌های «مایکروسافت ادیشن» گلکسی اس ۸ روی آورده است. اما اگر فکر می‌کنید مایکروسافت با کنار گذاشتن ویندوز فون، متوجه ضررهای مالی خواهد شد، باید بگویم که کاملا در اشتباهید! زیرا سودی که مایکروسافت از فروش پتنت‌های مرتبط با سیستم‌عامل اندروید بدست می‌آورد، چند برابر پولی است که این کمپانی از منابع فروش گوشی‌های ویندوز فونی کسب می‌کند.

همزمان با کنار گذاشتن ویندوز فون، سرنوشت «سرفیس فون» نیز در هاله‌ای از ابهام قرار می‌گیرد. زیرا این گوشی قرار بود محصولی استثنایی و با ویژگی‌هایی خاص باشد. اما ممکن است روزی دوباره شاهد بازگشت مایکروسافت به بازار گوشی‌های هوشمند باشیم؛ هرچند این اتفاق قطعا به این زودی‌ها رخ نخواهد داد و قطعا اهالی ردموند ترجیح می‌دهند که با احتیاط بیشتری در بازار گوشی‌های هوشمند حضور داشته باشند. نظر شما در مورد مرگ سیستم‌عامل ویندوز فون چیست؟

Call Now Button