اپل ۲۵۰ میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارد!

کمپانی اپل روز سه شنبه گزارش خواهد داد که در حال حاضر ۲۵۰ میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارد! فکر می‌کنید اپل با این پول چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟

روز سه شنبه، کمپانی اپل گزارش مالی سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ خود را منتشر خواهد کرد. اما یکی از نکات جالب توجه در این گزارش، این است که کمپانی اپل در حال حاضر ۲۵۰ میلیارد دلار پول نقد در اختیار دارد!

براساس گزارش وب‌سایت Marketwatch، این مقدار سرمایه مالی بیش‌تر از سرمایه‌های خارجی ذخیره شده بریتانیا و کانادا بصورت مشترک است. همچنین با این حجم از سرمایه نقد، اپل می‌تواند تمام سهام فروشگاه‌های والمارت و Procter & Gamble را خریداری کند و هنوز هم پولی برایش باقی بماند!

دو برابر کردن سرمایه‌های مالی نقد، برای کمپانی اپل حدود ۴ سال و نیم زمان برده است. براساس گزارش مالی سه ماهه اول ۲۰۱۷، کمپانی اپل در هر ساعت، ۳٫۶ میلیون دلار به سرمایه نقد خود اضافه می‌کند. ۹۰ درصد از سرمایه‌های نقد اپل در بانک‌های خارج از ایالات متحده آمریکا نگهداری می‌شود و دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، برنامه دارد تا با ارائه معافیت‌های مالیاتی، کمپانی اپل را تشویق کند که سرمایه‌هایش را به داخل آمریکا بیاورد. تیم کوک و مدیران مالی اپل نیز گفته‌اند که در صورت ارائه معافیت‌های مالیاتی از سوی دولت آمریکا، حاضرند که بخشی از سرمایه‌های نقد کمپانی را به داخل خاک آمریکا منتقل کنند.

با در اختیار داشتن این حجم از منابع مالی، قطعا سهامداران اپل نیز انتظار دارند که بخشی از این پول نیز به آنها پرداخت شود. اما اپل می‌تواند گزینه‌هایی مانند خرید کمپانی‌ها و سرویس‌های دیگر را نیز مدنظر داشته باشد. براساس آخرین خبرها، کوپرتینویی‌ها قصد دارد تا بخش تولید چیپ و حافظه کمپانی توشیبا را به تملک خود درآورند. برخی کارشناسان نیز به اپل پیشنهاد کرده‌اند تا سرویس استریم ویدئویی نتفلیکس را با پرداخت ۶۵ میلیارد دلار خریداری کند.

Call Now Button