گلکسی C10 سامسونگ با دوربین دوگانه و دستیار اختصاصی بیکسبی معرفی می‌شود

در هفته گذشته، خبری مبنی بر عرضه دو گوشی جدید سامسونگ از سری گلکسی C توسط منتشر شد و شایعات جدید، نشان می‌دهد که گلکسی C10 و مدل پلاس آن به دوربین دوگانه مجهز خواهد بود. هم‌چنین، گلکسی C10 به عنوان اولین گوشی میان‎رده سامسونگ، از دستیار صوتی بیکسبی استفاده می‌کند.

شرکت سامسونگ، پیش از عرضه فبلت گلکسی نوت ۸ تصمیم دارد تا دو گوشی گلکسی C10 و گلکسی C10 Plus را به بازار عرضه نماید و این دو گوشی با شماره مدل SM-C9150 و SM-C9158 در حال توسعه است. مانند نسل گذشته، هر دو مدل با مشخصات سخت‌افزاری قدرت‎مند و قیمت مناسب عرضه خواهد شد و این وجه تمایز میان سری گلکسی C و سایر محصولاتی است که توسط سامسونگ توسعه می‎یابد.

آن‌طور که در شایعات گذشته اشاره شده بود، گلکسی C10 به دوربین دوگانه مجهز خواهد بود و گلکسی نوت ۸ برخلاف انتظارات، اولین محصول سامسونگ با دوربین دوگانه نیست. به‌تازگی، کاورهای این گوشی میان‌رده به‎دست آمده است که عرضه گلکسی C10 و C10 Plus را به عنوان اولین گوشی‌های سامسونگ با دوربین دوگانه تایید می‌کند. هم‎چنین، به‌نظر می‌رسد که هر دو مدل از دستیار صوتی اختصاصی بیکسبی بهره می‎گیرد؛ همان‌طور که مشاهده می‌شود، در مجموع نزدیک به چهار دکمه فیزیکی در لبه‌های دستگاه قرار دارد و به احتمال زیاد، دکمه زیر کلید‌های افزایش و کاهش صدا برای فعال‌کردن دستیار بیکسبی سامسونگ کاربرد خواهد داشت. البته عرضه گلکسی C10 با دستیار صوتی مبتنی بر هوش مصنوعی جدید سامسونگ، چندان از دور از انتظار نبود زیرا پیش‌تر این سازنده اعلام کرد که دستیار صوتی بیکسبی را برای محصولات بیشتری عرضه می‎کند.

در بازار چین، بسیاری از گوشی‌های میان‌رده با قابلیت‌های سخت‎افزاری و دوربین دوگانه قدرت‌مند عرضه می‎شود و توسعه گلکسی C10 با دوربین دوتایی توسط شرکت سامسونگ برای عرضه در این بازار، چندان غیرمنتظره نخواهد بود. زمان دقیقی برای معرفی گلکسی C10 مشخص نشده است اما از آنجایی‌که این گوشی به عنوان اولین محصول سامسونگ با دوربین دوگانه عرضه خواهد شد، انتظار می‌رود که شرکت سازنده در اوایل تابستان از گلکسی C10 و گلکسی C10 Plus رونمایی کند. بنابر آخرین شنیده‌ها، این دو گوشی با تراشه جدید اسنپدراگون ۶۶۰ کوالکام با هشت هسته پردازشی به بازار عرضه خواهد شد.

لازم به‌ذکر است که شرکت سامسونگ به شایعات موجود پیرامون عرضه گلکسی C10 به عنوان محصولات میان‎رده این شرکت با دوربین دوگانه به‌طور رسمی واکنشی نشان نداده و به همین جهت، باید به گمانه‎زنی‌های اخیر با دیده شک و تردید نگریست. هرچند، بعید می‌دانیم که این شایعات، صحت نداشته باشد.

Call Now Button