محدودیت عجیب در ویژگی حذف صداهای مزاحم هدفون HTC U11

مدیر بخش روابط عمومی اچ تی سی توضیحاتی درباره U11 ارائه کرده از جمله درباره هدفون‌های جدید آن.

هفته گذشته کمپانی اچ تی سی، از پرچم‌دار جدید خود به نام U11 رونمایی کرد. اما این بار تایوانی‌ها تصمیم گرفتند که به سخنان و انتقادات کاربران گوش فرا دهد و ایرادات موجود را برطرف کند. یکی از ویژگی‌های جدید در این محصول دریافت گواهی IP 67 است و این بدان معنی است که می‌تواند تا ۳۰ دقیقه در عمق ۱ متری در مقابل نفوذ آب مقابله کند. یکی دیگر از انتظارات کاربران درباره U11 استفاده از باتری بزرگ‌تر بود چراکه اچ تی سی توانسته بود باتری ۴۰۰۰ میلی آمپری را در گوشی میان رده One X10 بگنجاند. اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و اچ تی سی از همان باتری ۳۰۰۰ میلی آمپری برای U11 استفاده کرد در حالی که بسیاری از کاربران به اضافه شدن ۵۰۰ میلی آمپر هم راضی بودند.

یکی از نقاط قوت این گوشی، وجود یک هدفون جدید با قابلیت حذف صداهای مزاحم است که از طریق درگاه USB Type-C به موبایل شما متصل می‌شود و این بدین معنی است که در صورت استفاده از آن، همزمام قادر به شارژ کردن گوشی نخواهید بود. به هر حال اگر یک اچ تی سی U11 در اختیار ندارید، کنجکاو هستید که آیا ویژگی حذف صدای مزاحم در سایر گوشی‌های اچ تی سی و یا گوشی‌های سایر کمپانی‌ها هم کار خواهد کرد یا خیر.

به تازگی آقای «جف گوردون» مدیر بخش روابط عمومی اچ تی سی اعلام کرده که این هدفون با هر گوشی دارای پورت USB Type-C (مانند اچ تی سی یو اولترا، یو پلی، ۱۰ EVO و بولت) کار می‌کند اما ویژگی حذف صداهای مزاحم تنها به U11 محدود می‌شود.

یکی دیگر از سوالات مطرح شده پیرامون عملکرد لبه‌های حساس به لمس بود که آیا این لبه‌های می‌توانند به عنوان کلید عمل کنند یا خیر. اما آقای گوردون توضیح می‌دهد که این لبه‌ها در حال حاضر عملکرد محدودی دارند اما این ظرفیت را دارند که تعامل بسیار بیشتری با کاربر داشته باشند. به  زبان دیگر اچ تی سی برنامه‌های بسیار بزرگی برای لبه‌های حساس به لمس دارد و فشار دادن آن تنها آغاز مسیر است.

آقای گوردون می‌گوید:

چرا فشار باید به جای یک کلید ساده عمل کند؟ یک کلید عملکرد بسیار محدودی دارد در حالی که Edge Sense توانایی‌های بسیار بزرگی دارد و تعامل از طریق لمس با آن بسیار گسترده‌تر خواهد بود و فشار دادن آنها تنها آغاز راه است.

Call Now Button