تصاویر واقعی جدید از نسخه بازسازی‌شده گلکسی نوت ۷

شرکت سامسونگ، به‌طور رسمی عرضه نسخه بازسازی‌شده از فبلت پرچم‌دار گلکسی نوت ۷ را برای برخی از بازارهای آسیایی تایید کرده است. به‌تازگی، تصاویر واقعی جدید از نسخه بازسازی‌شده گلکسی نوت ۷ منتشر شده است که طراحی آن‎را نشان می‌دهد.

سامسونگ به دلیل مشکل «انفجار باتری» گلکسی نوت ۷، تصمیم به توقف تولید و فروش فبلت پرچم‌دار ۲۰۱۶ خود گرفت و پس از یک‌بار جمع‌آوری، مدل‌های جدید با باتری بهبودیافته وارد بازار شد. با این‌حال، پس از مدتی مشخص شد که مشکل مذکور برطرف نشده است و پس از افزایش حجم اعتراض‌ها، سامسونگ تصمیم به توقف فروش گلکسی نوت ۷ گرفت و این مدل برای همیشه به فراموشی سپرده شد!

پس از شروع سال جدید میلادی، برخی مدعی شده بودند که شرکت سامسونگ برای عرضه مجدد گلکسی نوت ۷ به بازار آماده می‌شود و تصمیم دارد تا مدل‌های جمع‌آوری شده را با یک باتری جدید و البته قیمت کم‌تر به فروش برساند. این مدل که با اسم گلکسی نوت ۷R (در نام‌گذاری آن از حرف R، حرف اول کلمه Refurbished استفاده شده است) شناخته می‌شود، به‌تازگی مجدداً اسیر شایعه‌پردازان شده است.

نسخه ریفربیشد یا بازسازی شده گلکسی نوت ۷ همانند مدل اصلی آن خواهد بود؛ چه از نظر طراحی و چه از نظر مشخصات سخت‌افزاری. تنها ظرفیت باتری کاهش یافته است و سامسونگ با بررسی دقیق‌تر مدل‌های تولید شده، سعی دارد تا از تکرار فاجعه گلکسی نوت ۷ جلوگیری نماید. البته در بدنه پشتی دستگاه، حرف R حک شده است تا مدل‌های بازسازی‌ شده از نمونه‌های اولیه گلکسی نوت ۷ متمایز شود.

با اینکه در شایعات پیشین به عرضه گلکسی نوت ۷ جدید با نام Galaxy Note 7R اشاره شده بود، گزارش‌هایی مبنی بر عرضه این گوشی با نام Galaxy Note FE نیز وجود دارد. البته مشخص نیست که در صورت تمایل برای عرضه مدل بازسازی‌شده گلکسی نوت ۷ با نام Note FE چرا از حرف «R» در بدنه پشتی دستگاه استفاده کرده است.

در حال‎حاضر، مطمئن هستیم که مدل بازسازی‌شده گلکسی نوت ۷ در اوایل تابستان و با یک باتری ۳۲۰۰ میلی‌آمپر ساعت به بازار عرضه خواهد شد. براساس آخرین شایعات و گمانه‌زنی‎ها پیرامون گلکسی نوت ۷R یا هر اسم دیگری که برای مدل جدید گلکسی نوت ۷ در نظر گرفته می‎شود؛ این فبلت پرچم‎دار با قیمت ۶۲۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد. البته بازارهای عرضه آن مشخص نشده است و برخی مدعی هستند که کره جنوبی، ویتنام و چین برای عرضه مدل بازسازی‎شده گلکسی نوت ۷ در اولویت قرار دارد.

Call Now Button