گوشی جدید مایکروسافت نسخه کاملا متفاوتی را از ویندوز موبایل اجرا می‌کند

پس از گذشت مدت‎ها، یک شایعه جدید از توسعه نسخه کاملاً متفاوتی از سیستم‎عامل ویندوز موبایل حکایت دارد و این پلت‌فرم بر روی گوشی‌هوشمند جدید مایکروسافت نصب شده است.

مایکروسافت در ابتدای عرضه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل، برای کسب‌وکار گوشی‌های هوشمند خود چشم‌انداز قابل‌توجهی را در نظر گرفته بود و به‌نظر می‌رسید که این شرکت واقع در ردموند، به اندازه کافی برای کنار زدن گوگل و اپل در بازار توانمند باشد. اما در نهایت پس از عرضه لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ XL و فروش ضعیف آن‌ها، مایکروسافت تصمیم گرفت تا تنها به توسعه سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل بپردازد و از دور، رقابت در بازار گوشی‌های هوشمند را مدیریت نماید.

پس از مدت کوتاهی، شرکت‌های مختلف از عرضه برنامه‌های خود برای سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل (و حتی ویندوز ۱۰) صرف‌نظر نمودند و همین موضوع باعث شد تا سیستم‌عامل موبایل مایکروسافت در موضع ضعف در مقایسه با اندروید گوگل و آی‌او‌اس قرار بگیرد. اکنون پس از مدت‎ها شنیده می‌شود که مایکروسافت با یک گوشی‌ ویندوزی جدید به بازار باز خواهد گشت و محصول جدید مایکروسافت، نسخه متفاوتی از سیستم‎عامل ویندوز موبایل را اجرا می‌کند.

خبر عرضه یک گوشی‌ ویندوزی توسط مایکروسافت، توسط دو منبع مطلع در داخل این شرکت فاش شده است و همین موضوع باعث می‎شود تا احتمال صحت‌داشتن آن بالا باشد. حال، «قسمت بد» خبر کجاست؟ براساس اطلاعات فاش‎شده، گوشی‌هوشمند جدید مایکروسافت با سیستم‎عامل ویندوز موبایل به بازار عرضه می‎شود؛ هرچند، رابط‌کاربری متفاوتی برای آن در نظر گرفته شده است (امیدواریم که کاشی‌های زنده حذف نشده باشد!).

آن‏طور که پیداست، مایکروسافت تصمیم گرفته تا رابط‌کاربری نسخه جدید ویندوز موبایل را متفاوت از ویندوز ۱۰ موبایل طراحی نماید. هرچند، برای قضاوت بسیار زود است زیرا توسعه نسخه جدید سیستم‎عامل ویندوز موبایل در مراحل ابتدایی به سر می‌برد و این امکان وجود دارد که برخی از قابلیت‌ها تغییر نماید. به همین جهت، مشخص نیست که منبع انتشار این شایعه از یک رابط‌کاربری متفاوت برای ویندوز موبایل جدید، چه منظوری داشته است.

علاوه‌بر اینکه شاید مجبور باشیم تا نقطه قوت سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل یعنی «کاشی‌های زنده (Live Tiles)» را برای همیشه به فراموشی بسپاریم، به‌نظر می‌رسد که برنامه‌های‎ قدیمی‎تر سیستم‌عامل ویندوز موبایل که با رابط‎کاربری جدید سازگاری ندارد؛ در نسخه جدید ویندوز موبایل اجرا نخواهد شد. آن‎طور که به‎نظر می‌رسد، برنامه‎های توسعه‌ یافته مبتنی بر پلت‌فرم «Silverlight» محتمل‌ترین گزینه برای عدم پشتیبانی در نسخه جدید پلت‌فرم موبایل مایکروسافت است.

توجه داشته باشید که در شایعه جدید به طور مستقیم به «سرفیس فون» اشاره نشده است و شاید گوشی‌هوشمند جدید ویندوزی ردموندی‎ها، کاملاً متفاوت از پرچم‌دار جدید مایکروسافت در بازار گوشی‎های هوشمند باشد.

Call Now Button