گلکسی اس ۹ به نمایشگری با ابعاد مشابه نسل قبل مجهز خواهد شد

براساس اطلاعات به‌دست آمده، Galaxy S9 به صفحه‌نمایش با نسبت ابعاد ۱۸٫۵ به ۹ مجهز خواهد شد و سامسونگ، برنامه‌ای برای تغییر در ابعاد نمایشگر پرچمدار جدید خود ندارد.

گوشی پرچمدار گلکسی اس ۹، یکی از اولین محصولات رده‌بالایی خواهد بود که در سال آینده خواهیم دید؛ تا به‌حال، شایعات زیادی از این مدل به‌دست آمده است که مشخصات‌فنی یا طراحی احتمالی آن‌را به طور کامل فاش می‏کند.

در جدیدترین گمانه‏زنی، اعلام شده است که گلکسی اس ۹ نسبت به نسل قبل، تفاوت‌ها و شباهت‌هایی خواهد داشت؛ گفته می‌شود هر دو مدل از پرچمدار ۲۰۱۸ سامسونگ به صفحه‌نمایش کشیده با نسبت ابعاد ۱۸٫۵ به ۹ مجهز خواهند بود. تفاوت‌ گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۸ نیز در حاشیه‌های اطراف نمایشگر خلاصه می‎شود؛ آن‎طور که پیداست، سامسونگ موفق شده است تا حاشیه‌های اضافی را از اطراف نمایشگر گلکسی اس ۹ حذف کند و به همین جهت، امکان دارد شاهد تغییراتی در اندازه صفحه‏‌نمایش پرچمدار جدید کُره‏ای‎ها باشیم. البته پیش‏تر اعلام شده بود که گلکسی اس ۹ و گلکسی اس ۹ پلاس با نمایشگری ۵٫۸ اینچی و ۶٫۲ اینچی مانند گلکسی اس ۸ عرضه خواهند شد.

براساس شایعه‌ای که مدتی پیش به‎دست آمده بود، نسبت ابعاد صفحه‌نمایش به بدنه گلکسی اس ۹ به نزدیک به ۹۰ درصد خواهد رسید؛ این نسبت، بیانگیر میزان فضایی است که پنل جلوی گوشی با نمایشگر پوشانده می‌شود. به عبارت بهتر در گلکسی اس ۹، نزدیک به ۹۰ درصد از پنل جلوی گوشی به صفحه‌نمایش آن اختصاص یافته است.

با توجه به اینکه سامسونگ تصمیمی برای افزایش ابعاد نمایشگر ندارد و از نسبت ۱۸٫۵ به ۹ مانند نسل قبل استفاده خواهد کرد، گلکسی اس ۹ کشیدگی مانند نسل قبل خواهد داشت و این موضوع می‎تواند یکپارچگی بیشتری بین محصولات سامسونگ به‎وجود آورد؛ برای اطلاع، بد نیست بدانید که سری Galaxy A نیز به صفحه‎نمایش کشیده با نسبت ابعاد ۱۸٫۵ به ۹ مجهز خواهند شد و سامسونگ، تصمیم دارد تا آن‌ها را در دو مدل Galaxy A8 و Galaxy A8 Plus ارائه دهد.

پیش‌تر گمان می‌رفت سامسونگ در اوایل سال آینده و در ماه ژانویه، گوشی پرچمدار Galaxy S9 را معرفی خواهد کرد؛ با این‌حال، سخنگوی این شرکت به شایعات پایان داده است و در خبری که به نقل از وی منتشر شده، اشاره می‎شود که شرکت سازنده برنامه‌ای برای رونمایی از گوشی‌‏های پرچمدار جدید خود در ماه ژانویه و در نزدیک به نمایشگاه CES ندارد. به همین جهت، اکنون انتظار داریم تا Galaxy S9 و نسخه «پلاس» آن به صورت رسمی در کنگره جهانی موبایل (MWC) معرفی شود.

جدا از اندازه نمایشگر یا مشخصات احتمالی که پرچمداران جدید سامسونگ به آن مجهز خواهند شد، اعلام شده است که کره‌ای‌ها پرچمدار خود را در یک رنگ جدید ارائه می‌دهند؛ انتظار می‌رود رنگ «بنفش» گلکسی اس ۹ نیز به همراه رنگ‌های دیگر مانند آبی و مشکی عرضه شود. همچنین پیش‌بینی شده است که داک جدید DeX که با نام DeX Pad ارائه خواهد شد؛ تفاوت‌هایی نسبت به نسل قبل دارد که امکان استفاده از نمایشگر گوشی را به عنوان ماوس و صفحه‎کلید فراهم خواهد کرد. از آنجایی‌که این شایعات به صورت رسمی تأیید نشده است، بنابراین توصیه می‌شود به آن‌ها با دیده شک و تردید نگاه کنید.

Call Now Button