تصاویر مفهومی از Huawei P20 با دوربین سه‎گانه و حاشیه‎های باریک

تصاویر مفهومی جدید، اعضای سری Huawei P20 را با دوربین سه‌تایی فاش می‎کند؛ گفته می‌شود هر یک از اعضای این سری، دوربین اصلی سه‎گانه دارند که عکس‌هایی با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل به ثبت خواهد رساند.

هوآوی در حال توسعه گوشی‌های پرچمدار جدید خود از سری P است و گفته می‎شود که این شرکت، سه گوشی از سری Huawei P20 عرضه خواهد کرد. مدتی پیش، طرح‌های شماتیک از پرچم‏داران ۲۰۱۸ هوآوی منتشر شد و به‎تازگی، تصاویر مفهومی منتشر شده است که اعضای سری Huawei P20 را با دوربین سه‎تایی، نمایشگر بدون حاشیه و بدنه فلزی فاش می‏‌کند. پیش از پرداختن به تصاویر مفهومی، باید توجه داشته باشید که این تصاویر براساس طرح‌های شماتیک به‏‌دست آمده است و مشخص نیست که اعضای سری Huawei P20 در واقعیت نیز چنین طراحی داشته باشند.

گفته شده است که Huawei P20 و Huawei P20 Plus به عنوان دو گوشی جدید از سری P، حاشیه‌های باریکی خواهند داشت؛ با این وجود، حسگر اثرانگشت از پنل جلوی این دو مدل حذف نشده است و مانند پی ۱۰ در حاشیه‎ی پایین نمایشگر قرار دارد. وجود حاشیه‎های باریک در اطراف نمایشگر و دکمه‌ی کشیده Home، باعث شده است تا Huawei P20 و Huawei P20 طراحی مانند میت ۱۰ داشته باشند. هر دو مدل از یک طراحی مشابه استفاده خواهند کرد؛ هرچند در مدل «پلاس»، چینش دوربین‌ سه‌تایی متفاوت است. Huawei P20 از دوربین سه‌تایی با چینش افقی استفاده می‎کند؛ این در حالی است که در Huawei P20 Plus، دوربین‎ سه‎تایی چینش عمودی دارد. هوآوی از شیشه برای متمایز ساختن ماژول دوربین از بدنه، استفاده کرده است؛ مانند آنچه که در Huawei P10 و Huawei P10 Plus دیده بودیم. البته پرچم‌داران ۲۰۱۷ هوآوی از سری P از نظر طراحی کاملاً مشابه هستند.

سومین مدل که از سری Huawei P20 عرضه خواهد شد، Huawei P20 Pro است که طراحی مانند آیفون ۱۰ اپل دارد؛ البته، حاشیه‎ی نسبتاً کمی در پایین نمایشگر دیده می‎شود. هوآوی در بالای نمایشگر، بریدگی ایجاد کرده که برای جای‎گیری دوربین سلفی و بلندگوی مخاطب درنظر گرفته شده است. Huawei P20 Pro فاقد دکمه‌ی فیزیکی Home است و حاشیه‎های باریک‌تری نسبت به Huawei P20 Plus و Huawei P20 دارد. همین موضوع باعث شده است تا حسگر اثرانگشت به پنل پشتی و زیر دوربین اصلی، انتقال یابد؛ مانند مدل‎های دیگر، Huawei P20 Pro نیز بدنه فلزی خواهد داشت. نسخه «پرو» پرچم‌دار جدید هوآوی از دوربین سه‌‏تایی در پنل پشتی استفاده می‏کند که سنسورهای دوربین به صورت عمودی چیده شده‏‌اند.

براساس شایعات، Huawei P20 و نسخه Plus آن با تراشه Kirin 970 عرضه خواهد شد؛ یکی از گوشی‌های جدید هوآوی به نمایشگر ۶ اینچی کشیده FHD+ مجهز خواهد بود. انتظار می‎رود نسخه Pro با مشخصات سخت‎افزاری قدرت‎مندتری نسبت به دیگر اعضای سری P20 عرضه شود.

براساس شایعات، دوربین اصلی Huawei P20 و دیگر پرچم‏داران ۲۰۱۸ هوآوی، می‌تواند عکس‌هایی با رزولوشن ۴۰ مگاپیکسل به ثبت برساند؛ لنزهای ساخت لایکا در دوربین اصلی Huawei P20 به‌‏کار گرفته شده است. در حال‌حاضر، مشخص نیست اعضای جدید سری P گوشی‌های هوآوی چه مشخصاتی خواهند داشت؛ شرکت چینی از سیستم تشخیص چهره اختصاصی خود به همراه Honor V10 رونمایی کرده بود اما معلوم نیست که آیا Huawei P20 از آن بهره خواهد گرفت یا خیر. هوآوی پی ۲۰ به همراه دیگر پرچم‎داران سری P در اواخر ماه فوریه به صورت رسمی معرفی خواهد شد.

Call Now Button