قطع شدن گوشی‌های قاچاق پس از اتمام مهلت ۳۰ روزه طرح رجیستری

از چهار روز پیش (۱۴ دی ماه ۱۳۹۶) مهلت ۳۰ روزه طرح رجیستری برای گوشی‌های قاچاق به اتمام رسیده است. هم‌اکنون بسیاری از گوشی‌های قاچاق که در سامانه همتا ثبت نشده‌اند یکی پس از دیگری قطع می‌شوند و صاحبان قادر به ارتباط با هیچ کدام یک از اپراتورهای کشور با گوشی‌های خود نیستند. برای آگاهی از جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با جی‌اس‌ام همراه باشید…

مهلت ۳۰ روزه برای تلفن‌های همراه قاچاق به اتمام رسید ! با اتمام مهلت در نظر گرفته شده برای تلفن‌های همراه قاچاق، فرآیند «قطع‌شدن» این گوشی‌ها از ۱۴ دی آغاز شده است و تاکنون روزانه به‌طور متوسط بالغ بر ۲۰۰۰ تلفن همراه قطع شده است و این فرآیند ظرف روزهای آینده نیز ادامه خواهد داشت.

افرادی که تلفن همراهشان در این مدت قطع شده باید متناسب با وضعیت تلفن همراه خود بر طبق دستورالعمل‌های زیر اقدام نمایند :

  • عودت دستگاه به فروشنده:

به فروشگاهی که دستگاه را از آن خریداری کرده‌اید مراجعه کنید و تلفن همراه را به فروشنده عودت دهید. فروشنده ملزم به قبول تلفن همراه و پس دادن وجه پرداختی شما یا تعویض تلفن همراه شما با یک تلفن همراه قانونی می‌باشد. در صورت بروز مشکل، می‌توانید از طریق «اتحادیه‌های صنف موبایل» نیز این قضیه را پیگیری کنید. جهت اطمینان از قانونی بودن تلفن همراه، حتماً از طریق کد دستوری #۷۷۷۷* از اصالت تلفن همراه اطمینان حاصل کنید.

  • ثبت شکوائیه در سازمان‌های تعزیراتی:

در صورت عدم همکاری فروشنده، می‌توانید با مراجعه به وبسایت اینترنتی سازمان تعزیرات به آدرس www.tazirat135.ir یا سازمان حمایت مصرف‌کنندگان به آدرس  www.cppo.ir نسبت به تنظیم و ثبت شکوائیه اقدام نمایید.

  • ثبت تلفن همراه در گمرک:

درصورتیکه تلفن همراه خود را به‌صورت مسافری وارد کرده‌اید ولی حقوق و عوارض گمرکی آن را در هنگام ورود به کشور پرداخت نکرده‌اید، می‌توانید با مراجعه به گمرک مبدأ ورودی و پرداخت حقوق و عوارض گمرکی تلفن همراه خود، نسبت به ثبت آن اقدام نمایید.

Call Now Button