ژاپن دیسپلی، تولید کننده صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچی آیفون ۲۰۱۸ اپل

گزارش تازه منتشر شده، به این موضوع اشاره دارد که شرکت اپل به دنبال عرضه گوشی آیفون در سال جدید میلادی است.

به نقل از منابع مختلف، خبرگزاری China Times اعلام کرده است که اپل به سامسونگ برای تأمین‌ پنل‌های اولد آیفون‌های ۲۰۱۸ خود متکی خواهد بود؛ مشابه با آنچه که در سال گذشته انجام شد. در حال‌حاضر، اپل با سامسونگ دیسپلی و ال‌جی دیسپلی برای تأمین‌ پنل‌های اولد لازم همکاری می‎کند؛ سامسونگ دیسپلی تأمین‌کننده پنل اولد برای آیفون ۱۰۰۰ دلاری این شرکت یعنی آیفون ۱۰ (iPhone X) است و ال‏‌جی دیسپلی نیز نمایشگرهای اولد اپل واچ را تولید می‎کند.

در اوایل ماه جاری میلادی، اعلام شده بود که ال‌جی، شارپ و JD به دنبال فرصتی هستند تا برای تأمین پنل اولد برای آیفون‌های جدید اپل، با این شرکت همکاری کنند. هرچند، هنوز هیچ‌یک موفق نشده‌اند تا بازدهی تولید خود را به بالاترین مقدار ممکن برسانند. در میان این شرکت‌ها، ال‌جی به دلیل ظرفیت تولید و همکاری با اپل، ممکن است دومین سازنده‌ای باشد که تأمین پنل اولد برای آیفون ۱۰ را برعهده می‎گیرد؛ البته این شرکت تا سال آینده میلادی، همچنان باید روی گسترش ظرفیت تولید پنل اولد در کارخانجات خود کار نماید.

شارپ که در واقع صاحب اصلی آن فاکس‎کان است، از ماه مارس سال گذشته تلاش می‏کند تا در تأمین پنل اولد برای آیفون‌های اپل نقش داشته باشد. شایعه شده است که اپل، جانشین مدل آیفون ۱۰ را با صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی از نوع OLED توسعه می‎دهد؛ ضمن اینکه تصمیم دارد نسخه «پلاس» آن‌را مجهز به نمایشگر ۶٫۵ اینچی OLED ارائه نماید. به همراه این دو مدل، آیفون دیگری در دست توسعه قرار دارد که مانند آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس، به صفحه‌نمایش از نوع LCD مجهز شده است. از نظر اندازه صفحه‎نمایش، این مدل بین آیفون ۱۰ و نسخه «پلاس» پرچم‎دار ۲۰۱۸ شرکت اپل قرار می‌گیرد زیرا آیفون LCD جدید اپل، به صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچی مجهز شده است.

گمان می‌رود مانند دو مدل دیگر، آیفون LCD جدید اپل حاشیه‎های بسیار باریکی داشته باشد؛ ضمن اینکه به فناوری تشخیص چهره Face ID مجهز خواهد شد. وبلاگ ژاپنی Mac Otakara نیز در گزارش جداگانه، اعلام کرده است که اپل با ژاپن دیسپلی برای تأمین پنل LCD برای آیفون ۶٫۱ اینچی خود وارد همکاری می‎شود. به‌نظر می‌رسد این مدل، نمایشگری با نسبت ابعاد ۱۸:۹ داشته باشد؛ البته مشخص نیست آیا طراحی آیفون LCD اپل مانند آیفون ۱۰ است یا مانند پرچم‌داران اندرویدی، تنها حاشیه‎ی پایین و بالای صفحه‌نمایش آن کاهش خواهد یافت. به همراه ژاپن دیسپلی، ممکن است تأمین بخشی از پنل نمایشگر LCD برای آیفون ۶٫۱ اینچی اپل برعهده LG باشد. دو شرکت GIS (مخفف General Interface Solution) و TPK، ماژول‌های لمسی را برای نمایشگر آیفون ۶٫۱ اینچی اپل تأمین خواهند کرد.

با توجه به این گزارش‌، به‌نظر می‌رسد تعداد آیفون‌هایی که اپل با صفحه‌نمایش LCD عرضه خواهد کرد؛ برای اولین‌بار، کم‌تر از مدل‌های مجهز به نمایشگر اولد است. سال گذشته، تنها یک آیفون با صفحه‌نمایش اولد عرضه شد؛ انتخاب اپل برای دو مدل دیگر یعنی آیفون ۸ و آیفون ۸  پلاس، صفحه‌نمایش LCD بوده است.

به‌نظر می‌رسد پس از معرفی آیفون‌های جدید، تولید آیفون ۱۰ متوقف خواهد شد؛ این در حالی است که اپل با معرفی‌های جدید، معمولاً تلاش می‎کند تا قیمت‌ مدل‌های قبلی را پایین آورد و آن‌ها را با قیمت کم‌تر عرضه نماید.

Call Now Button