جستجوی تصویری گوگل در دل اپلیکیشن دوربین اندروید

پس از کنار گذاشتن گوگل گاگلز توسط گوگل، این بار این شرکت به سراغ افزودن ویژگی جستجوی تصویر به اپلیکیشن دوربین اندروید آمده است.

سرویس گوگل گاگلز را به خاطر می‌آورید؟ همان اپلیکیشنی که به کاربران گوشی‌های اندرویدی اجازه می‌داد با اسکن بارکد یا کد QR اشیای مختلف از طریق دوربین گوشی و یا حتی عکس گرفتن از بناهای معروف اطلاعاتی در مورد آنها دریافت کنند. حتما می‌دانید که گوگل این سرویس را کنار گذاشت و پس از مدتی، این غول بزرگ جستجو دیگر به توسعه آن ادامه نداد.

حالا گوگل گفته است که تصمیم دارد قابلیت گاگلز را به دوربین اندروید بیاورد. طبق اطلاعاتی که از منبعی ناشناس فاش شده، گوگل قصد دارد این قابلیت را مستقیما در اپلیکیشن دوربین اندروید قرار دهد تا کاربران گوشی‌های اندرویدی بتوانند از طریق دوربین گوشی خود به کسب اطلاعات بپردازند.

به نظر می‌رسد نحوه استفاده از این قابلیت نیز بسیار ساده است؛ طوری که که تنها کافی است کاربر با انگشت خود شیء موردنظر را روی نمایشگر مشخص کند تا اطلاعاتی در مورد آن به نمایش درآید. برای مثال، همان طور که در تصویر می‌بینید، کاربر دور ماگ را مشخص کرده و اطلاعاتی در مورد آن نمایش داده شده است. کشیدن خط دور شیء را هم می‌توان پیش از گرفتن عکس و هم پس از گرفتن عکس انجام داد.

شایان ذکر است هنوز چنین ویژگی‌ای به اپلیکیشن دوربین اندروید اضافه نشده است، اما اگر مایل به آزمودن آن باشید، می‌توانید از اپلیکیشن گوگل گاگلز یا اپلیکیشن‌های مشابه نظیر CamFind استفاده کنید.

نظر شما چیست؟ این قابلیت را مفید می‌دانید؟ فکر می‌کنید افزودن این قابلیت به دوربین همه گوشی‌های اندرویدی ممکن خواهد بود؟

Call Now Button