صدور مجوز برای چند آیفون مرموز تازه؛ احتمال معرفی iPhone SE 2 قوت گرفت!

اسناد مجوز تازه برای آیفون‌های مرموز اپل از احتمال معرفی نسل تازه iPhone SE 2 خبر می‌دهد. شایعه شده که اپل ممکن است علاوه بر ۳ آیفون اصلی ۲۰۱۸ خود از یک آیفون ساده و ارزان هم رونمایی کند.

وب‌سایت فرانسوی Consomac اسنادی به زبان روسی مربوط به مجوز رگولاتوری Eurasian Economic Commission (EEC) به دست آورده که به چند مدل آیفون مرموز تعلق دارد و پیش بینی می‌شود که اپل این گوشی‌ها را به زودی رسما معرفی کند.

نسخه‌های مختلفی از این آیفون مرموز با سیستم عامل iOS 11 و شناسه‌های A1920، A1921، A1984، A2097، A2098، A2099، A2102، A2103، A2104، A2105 و A2106 در این اسناد کشف شده دیده شده‌اند. هیچکدام از این شناسه‌ها به آیفون‌های موجود اپل تعلق ندارند و به همین خاطر احتمال معرفی‌شان گزارش شده است.

اسناد EEC که روز سه شنبه گذشته منتشر شدند، نیازمندی‌های روسیه را برای ثبت همه محصولات شامل ابزارهای رمزگذاری ارضا می‌کند. آژانس EEC همچنین در ۱۹ فوریه تأیید کرد که دو آیپد اپل در دست توسعه هستند. این دو مدل با قابلیت ارتباطی متفاوت (وای فای و سلولار) ۲۷ مارس به نام iPad 9.7 رسما رونمایی شدند. به همین خاطر پیش بینی می‌شود شناسه‌های تازه آیفون‌های مرموز در اسناد جدید EEC هم به آیفون‌های دیگری متعلق باشند و اپل در ماه‌های مه یا ژوئن از آن‌ها پرده بردارد. چندین مدل مختلف از مک بوک‌های اپل هم در ماه مه سال گذشته از EEC مجوز گرفتند و سرانجام در رویداد WWDC 2017 این سازنده رونمایی شدند.

شایعه شده است که اپل قصد دارد سه آیفون سطح بالا را در سال ۲۰۱۸ معرفی کند. دو مدل ۵٫۸ و ۶٫۵ اینچی آن به پنل نمایش OLED مجهز می‌شوند و آیفون ۶٫۱ اینچی‌اش هم با صفحه نمایش LCD معرفی می‌شود. هر سه مدل مذکور از طراحی لبه تا لبه و ویژگی Face ID بهره می‌برند اما هیچکدام تا پیش از ماه سپتامبر رونمایی نخواهند شد چراکه کمپانی اپل معمولا مهم‌ترین رویداد اختصاصی موبایلی خود را به طور سالانه در همین ماه برگزار می‌کند.

از طرفی شایعه شده است که اپل قصد دارد یک آیفون سطح پایین هم معرفی کند. گفته می‌شود که این آیفون ارزان قیمت تقریبا شبیه iPhone SE است و از ویژگی شارژ بی سیم هم پشتیبانی می‌کند. شایعه‌ها مدعی شده‌اند که iPhone SE 2 احتمالا تا پایان تابستان ۲۰۱۸ معرفی می‌شود.

کمپانی اپل گوشی iPhone SE را مارس سال ۲۰۱۶ روانه بازار کرد و پس از آن دیگر نسخه‌ ارتقا یافته‌ای را از آن معرفی نکرد، البته شایان ذکر است که نسخه‌های ۶۴ و ۱۲۸ گیگابایتی این گوشی مارس سال ۲۰۱۷ یعنی درست یک سال بعد از معرفی اولیه روانه بازار شدند. کنفرانس توسعه دهندگان اپل قرار است از ۸ ژوئن آغاز شود و احتمال معرفی iPhone SE 2 در ماه مه یا ژوئن باعث می‌شود تصور کنیم که این گوشی در WWDC 2018 معرفی می‌شود. از طرفی اپل حدودا ۷ سال است که هیچ گوشی هوشمندی را در کنفرانس ماه ژوئن خود معرفی نکرده است. آخرین گوشی معرفی شده iPhone 4 بود که در WWDC 2010 رسما رونمایی شد.

Call Now Button